Powered by Smartsupp
part of

Webgalamb tudástár

vagy

A két szűrési lehetőség közül egyszerre csak egyet használhatsz!

A költöztetés alábbi menete abban az esetben használható ha a domain név nem változik ami alatt a Webgalamb elérhető! Más domainre ezzel a módszerrel sem technikailag sem a licenc értelmében nem lehet áthelyezni a Webgalambot.

Az áttelepítés javasolt menete:
  • Biztonsági mentés készítése az alábbi leírás alapján: 
    http://www.webgalamb.hu/tudastar/?qa=biztonsagi-mentes-keszitese-es-visszaallitasa-a-webgalambrol

  • A Webgalamb mappa feltöltése az új tárhelyre, jogosultságok beállítása (a telepítési útmutatóban leírtak alapján). Az előző pontban lévő link visszaállítási lépései alapján, csak már az új tárhelyre.
  • A webgalamb files nevű mappájában található wg7conf.php fájlban meg kell adni az új MySQL adatokat, a benne lévő minta alapján. Szintén itt a 2. sorban van a Webgalamb mappájának szerveres útvonala eltárolva, amit módosítani kell az új elérés alapján. FONTOS: Ezt a fájlt kizárólag jegyzettömbben, vagy php fájlok szerkesztésére alkalmas szoftverrel szabad szerkeszteni!
Ezek után meg kell próbálkozni a Webgalambba bejelentkezéssel az új helyen, ha nem fogadja el a jelszót akkor a főadminisztrátori e-mail cím megadásával lehet kérni egy újat, vagy az alábbi megoldást követni:

Miután sikerült bejelentkezni, érdemes letesztelni, hogy a tesztlevél illetve tömeges levélküldés megfelelően működik-e. Az új tárhelyen valószínűleg módosításra szorulnak majd a levélküldési beállítások, melyről a tárhelyszolgáltatóval tudsz egyeztetni. Illetve az alábbi leírás alapján egy beállítást itt is meg kell tenni, mivel a váltást követően az előzőleg beállított törlődni fog:
A telepítést a megvásárolt licenc értelmében csupán egy weboldalhoz lehet elvégezni. Fizikailag csak egy helyen lehet a szoftver adminisztrációs felülete. Ettől függetlenül korlátlan számban lehetséges létrehozni csoportokat, így az egyes weboldalakhoz külön csoportokat létrehozva, eltérő feladóval, azok hírlevéligényei egyetlen Webgalambbal is kielégíthetőek. A csoportban generált feliratkozói űrlap alapbeállításban csak ahhoz a csoporthoz veszi fel a feliratkozót amelyben a generálás történt.
A licenc kulcs kizárólag ahhoz a domainhez használható amely a licenc kulcs kiadása során meg van jelölve (amire meg lett rendelve). A domain esetében az aldomain is számít.
Amennyiben nem ír ki egyéb hibaüzenetet a Webgalamb a sikertelenség okára úgy valószínűleg a a Webgalambhoz használt MySQL beállításaiban lehet a hiba oka.

Megoldás: a Webgalamb tárhelyén, a Webgalamb mappájában a files nevű mappán belül talhálható egy wg6conf.php nevű fájl, melyben megtalálható ez a sor:
//mysql_query("SET SQL_MODE='';");

Itt egyszerűen töröld a két perjelet az elejéről majd mentsd el és töltsd vissza a fájlt a tárhelyre. Ha nincs ilyen sor akkor add hozzá ezt a végére:
mysql_query("SET SQL_MODE='';");

A fájl szerkesztéséhez Notepad++ vagy más php szerkesztésére alkalmas szoftvert használj. A sima Windowsos jegyzettömb használata sajnos akár hibát is okozhat.


Elegendő a tárhelyen a Webgalamb mappa nevét átírni az új névre.

Majd a Webgalamb 'Beállítások' menüpontjában a "Webgalamb szoftver elérési mappa helye" opciónál is átírni ugyanilyen módon az új mappa névre, figyelve arra, hogy ezen a helyen a mappa neve után egy / jelnek kell szerepelnie (pl.: hirlevel/ ) Ezen művelet kihagyása esetén a levélbe illesztett leiratkozási, adatmódosítási, megerősítési és egyéb Webgalambos linkek hibásak lesznek!

Ezen túlmenően fontos a honlapra már kirakott feliratkozói űrlapokat lecserélni az újrageneráltakkal, mivel az abban szereplő hivatkozás is más lesz (vagy azok form tag-jének action paraméterében a hivatkozást módosítani). Ezen művelet kihagyása esetén nem lehetséges a feliratkozás a kihelyezett űrlapokon keresztül!

A telepítés során kiírt, illetve a telepítési útmutatóban is szereplő starter.php fájl elérhetősége is megváltozik, tehát módosítani kell! Ezen művelet kihagyása esetén nem történik meg a követő és időzített levelek kiküldése!
http://www.webgalamb.hu/tudastar/?qa=idozitett-es-koveto-levelek-automatikus-kikuldesehez-szukseges-beallitasok

Fontos tudnivalók:

  • a megváltozott elérhetőség végett a már korábban kiküldött hírlevelekbe elhelyezett leiratkozási illetve egyéb Webgalambos linkek nem fognak működni
  • elképzelhető, hogy nem jelennek meg a már kiküldött levelekben Webgalamb által beillesztett képek
  • a már kiküldött levelek statisztikáját nem tudja a szoftver rögzíteni
A gmail szervere bevezette az SPF ellenőrzést (nem csak ők!!). Ez azt jelenti, hogy mielőtt fogadná a levelet, megnézi a te tárhelyeden, hogy szabad-e a te e-mail címeddel levelet küldeni onnan. A szolgáltatód egy SPF rekordban tudja megadni, hogy milyen címekkel szabad levelet küldeni tőle, tehát a tárhelyszolgáltatódnak be kell állítania, hogy te a saját e-mail címed megfeleljen a gmail-nek. Meg persze a többi levelezőnek is ahol ezt a módszert használják. Ez egy technikai beállítás, nem a te feladatod megoldani. Mutasd meg ezt az oldalt tárhelyszolgáltatódnak.

Az SPF rekord célja, hogy megakadályozza a spammereket, hogy a te e-mail címeidet jelöljék meg feladóként a kiküldött leveleikben. Az olvasók levelező rendszere lekérdezheti az SPF rekordból, hogy engedélyezett szerverről érkezik-e a levél.

Például, tegyük fel, hogy a te domain-ed (www.valami.hu) a 72.108.x.x IP című szervert használja a levelek kiküldésére. Készítened kell egy SPF rekordot, ami engedélyezi a 72.108.x.x IP című szervert, hogy a te domain-eddel leveleket küldjön. Amikor egy olvasó megkap egy üzenetet a valami@valami.hu címről, a levelező rendszere le tudja ellenőrizni a valami.hu SPF rekordját, hogy eldöntse, hogy valós-e a feladó. Ha az üzenet nem a 72.108.x.x szerverről érkezik, hanem valahonnan máshonnan, akkor az olvasó levelező rendszere tudni fogja, hogy nem engedélyezett helyről érkezett a levél, és SPAM-nek jelölheti.

Ha a domain-ednek nincs SPF rekordja, a címzettek levelező rendszere visszautasíthatja a leveleidet, mert nem tudják eldönteni, hogy engedélyezett szerverről érkezett-e a levél.

A szerver üzemeltetőjének:

SPF rekord készítése egy domain-hez:

Jelentkezz be a domain adminisztrációs felületre.
Keresd meg az oldalt, ahol be tudod állítani a DNS rekordokat.
Hozz létre egy új TXT rekordot, és írd bele a következőt:
  • Ha a szerver összes mx és a rekordján beállított domain-hez engedélyezni akarod a levlek küldését:
    v=spf1 a mx -all
  • Ha egy külső szervernek akarod engedélyezni, hogy levelet küldjön a domain-eddel:
    v=spf1 ip4:72.108.x.x -all
  • Ha több szervernek akarod engedélyezni, többet is megadhatsz:
    v=spf1 ip4:72.108.x.x ip4:73.108.x.x -all
Vedd figyelembe, hogy a DNS rekordok változásainak hatása 48 órán belül fog látszani.

A különböző szervereken különböző már meglévő beállítások lehetnek, ezért lehet, hogy a fent említett SPF beállítások nálad nem fognak működni. Azt, hogy pontosan nálad hogyan kell beállítani az SPF rekordot a szervert beállító szakembernek kell tudnia, de a legtöbb esetben a fentiek működni fognak.
A próbaverziók telepítését díjmentesen elvégezzük mi is, ha azonban nem akarod vagy tudod kiadni a webtárhelyed adatait akkor a telepítést te vagy a céges szakember könnyedén el tudjátok végezni.

A telepítéshez egy részletes útmutatót is mellékelünk, amely alapján általában könnyedén telepíthető a szoftver. A rendszergazda vagy webmester minden bizonnyal könnyedén boldogul vele, ha te még sem mersz az alapján nekivágni.

Amennyiben a próbaverzió igénylésnél kértél telepítést de meggondolod magad, akkor jelezd ezt ügyfélszolgálatunkon és elküldjük a telepítőcsomagot részedre. Illetve ez fordítva is igaz, ha nem kértél telepítést, még később is meggondolhatod magadat és kérheted a segítségünket.



A frissítés, telepítés illetve más leírások során több helyen is hivatkozunk a Webgalambod linkjére egy-egy minta linkkel. Ezeket a linkeket, mivel a tiedét nem ismerhetjük, csak mintának szántuk és a lecserélése, kiigazítása minden esetben szükséges.

Pl a frissítési útmutatóban erre hivatkozunk:

Ez csak egy minta link, semmi köze a Webgalambodhoz, így ebben a formában nem is használható!
Ebben a linkben a végén szereplő frissites.php szöveg kivételével mindent le kell cserélni a te Webgalambod belépési linkjére. A belépési linkedben a végén található wg6.php kezdetű résztől törölni kell az összes karaktert, majd a helyére be kell másolni a frissites.php szöveget.
Nem.

Erre a megvásárolt Webgalamb licenc nem ad lehetőséget, illetve technikailag sem tudod megoldani.

A Webgalamb licencét az alábbi linken olvashatod:
Mivel webes szoftverről van szó így sajnos a telepítési folyamat nélkül nem fog tudni működni.

Van azonban mód arra, hogy akár kipróbálás erejéig akár folyamatos használatra a Webgalamb telepítést nem igénylő, bérelhető rendszere legyen használva. Ennek a lehetőségnek az árazásáról illetve a pár perc alatt elvégezhető regisztráció lehetőségét az alábbi linken találod:

Először is érdemes a hibaüzenet eltűnéséhez legalább annyi időt várni a beállítást követően mint amennyire a feladat futtatási időköze be lett állítva. Tehát egy 10 percenkénti futtatás esetén 10 percet. Így biztos lehetsz benne, hogy a feladatnak időközben már le kellett futnia.

Ha ezt követően sem tűnik el, akkor az alábbiak alapján lehet továbblépni:

Ellenőrizd, hogy valóban az ezen az oldalon megadott parancsokat használtad-e:

A parancsok használata során az ott szereplő linkekkel kapcsolatos hibalehetőség:
http://www.webgalamb.hu/tudastar/?tudastar=sugoban-levo-linkmintak 

Szinte minden esetben az a legjobb választás (amikor van választási lehetőség) ha nem kell a futtatandó scriptet megadni, csupán a futtatás időközét illetve a futtatandó fájl linkjét.

Problémát okozhat még az is, ha a beállításban megadott linken keresztül nem is lehet közvetlenül elérni az adott starter.php fájlt. Például mert a tárhely tartalma www-s elérésről át van irányítva a www nélküli elérésre, ezt azonban a Webgalambban még nem állítottad be:
http://www.webgalamb.hu/tudastar/?tudastar=a-webgalamb-eleresenek-megvaltoztatasa

A cronjob beállítással kapcsolatban a tárhelyszolgáltató tud leginkább segíteni, mert ennek beállítására szolgáltatónként eltérő megoldás létezik.


Amennyiben a Webgalamb domain vagy protokoll módosul úgy azt a Webgalambban is szükséges beállítani.

Ha a protokollt akarod módosítani http-ről https-re vagy fordítva, akkor az alábbiak szerint járj el:

Amennyiben viszont pl a honlapodon SEO átirányítást állítasz be, pl www kezdetű linkről a www nélkülire vagy fordítva, akkor szükséges ezt a Webgalamb beáállításaiban is megtenni. Ehhez nyisd meg a felső mensorban található "Beállítások" menüntot, majd kattints a lap alján található "Haladó beállítások" nevű linkre.  Az ezt követően megyníló oldalon találsz pár beállítási lehetőséget, amelyek közül a "Webgalambot futtató domain" mezőt kell módosítanod.

Például ha eddig a www.honlapod.hu volt beállítva de ezen már nem érhető el a Webgalamb, akkor ide állítsd be a honlapod.hu-t. Figyelj a helyes írásmódra mert ha elírod nem fog működni!
Tegyük fel, hogy van egy oldal ahol a tartalomban vagy egy ott lévő űrlapban szükség lenne rá, hogy a feliratkozó valamilyen adata megjelenjen. Vegyük a példa kedvéért az e-mail címet.

Tehát a minta link ahol az adatnak szerepelnie kell:
http://www.honlapcim.hu/valami.php

Ahhoz, hogy az ezen a linken elérhető php fájlnak át tudjuk adni az adatot, azt a linkhez hozzá kell fűznünk. Ez az e-mail címes példánál maradva kb így valósítható meg:
http://www.honlapcim.hu/valami.php?email={email}

Ebben az esetben minden levél címzettje a saját e-mail címét fogja a linken keresztül átadni a php fájlnak.

A php forráskódban (ami lehet, hogy csak sima HTML kódból áll), a szükséges helyekre az alábbi kód segítségével szúrhatod be a címzett e-mail címét:

<?php echo strip_tags(trim($_GET['email'])); ?>

Tehát a kód helyén ő már a böngészőben az email címet fogja látni. Ezt használhatod simán az oldal szövegezésében, de pl egy űrlapmező automatikus kitöltésére is. Ez utóbbi esetben az űrlapmező value értékéhez kell megadnod pl így:

<input type="email" name="email" value="<?php echo strip_tags(trim($_GET['email'])); ?>">

Amennyiben nem az e-mail cím átadása a cél, úgy a link végére a {} jelekkel bezárólag megjelenó kód helyére a mező kódja kell, hogy kerüljön. Ez kideríthető pl ha a mezőt a "Feliratkozási mezők" ikonnal beszúrod a levélbe, így ott megjelenik a kód.

Fontos, hogy ez a megoldás le van egyszerüsítve és minimális védelmet tartalmaz az ártó szándékúak ellen, ezért pl űrlap esetén a feldolgozásnál gondoskodni kell a kapott értékek ellenőrzéséről.

A Webgalamb 6.0.3 frissítésétől tartalmazza a GDPR-al kapcsolatos opciókat

A frissítés több fontos módosítást tartalmaz, ezért kérlek mindenképp frissítsd le a Webgalambodat.

Beállíthatóvá vált, hogy a leiratkozás során a törlésre kerülő feliratkozó adatait a rendszer eltárolja-e. Ezt a beállítások menüpont, haladó beállítások szekciójában találod

Státuszmódosítási naplóban rögzítésre kerül a módosítást eszközlő IP címe is (ez az adott feliratkozó statisztikájában található)

Adatmódosítási napló a feliratkozó statisztikájában rögzíti, hogy a feliratkozó mikor módosította és milyen IP címről az adatait.

Adatvédelmi nyilatkoztatás menüpontot az extrák menüpontban felül találod. Ez alkalmas arra, hogy a korábbi feliratkozóktól utólagosan kérd a nyilatkozat elfogadását.

Feliratkozási mezőkhöz megjegyzés adható, amely opció a mezők szerkesztésekor a mező sorának végén lévő ikon segítségével érhető el, ez a megjegyzés megjelenik az űrlapon is, így kiválóan alkalmas az adatvédelmi nyilatkozat linkjének elhelyezésére az elfogadó checkbox mellett.


Segítsd a munkánkat, kérlek véleményezd az oldalon található információkat. Köszönjük!