Webgalamb tudástár
A két szűrési lehetőség közül egyszerre csak egyet használhatsz!
Az áttelepítés javasolt menete:
- Biztonsági mentés készítése az alábbi leírás alapján:
http://www.webgalamb.hu/tudastar/?qa=biztonsagi-mentes-keszitese-es-visszaallitasa-a-webgalambrol - A Webgalamb mappa feltöltése az új tárhelyre, jogosultságok beállítása (a telepítési útmutatóban leírtak alapján). Az előző pontban lévő link visszaállítási lépései alapján, csak már az új tárhelyre.
- A webgalamb files nevű mappájában található wg7conf.php fájlban meg kell adni az új MySQL adatokat, a benne lévő minta alapján. Szintén itt a 2. sorban van a Webgalamb mappájának szerveres útvonala eltárolva, amit módosítani kell az új elérés alapján. FONTOS: Ezt a fájlt kizárólag jegyzettömbben, vagy php fájlok szerkesztésére alkalmas szoftverrel szabad szerkeszteni!
//mysql_query("SET SQL_MODE='';");
mysql_query("SET SQL_MODE='';");
Elegendő a tárhelyen a Webgalamb mappa nevét átírni az új névre.
Majd a Webgalamb 'Beállítások' menüpontjában a "Webgalamb szoftver elérési mappa helye" opciónál is átírni ugyanilyen módon az új mappa névre, figyelve arra, hogy ezen a helyen a mappa neve után egy / jelnek kell szerepelnie (pl.: hirlevel/ ) Ezen művelet kihagyása esetén a levélbe illesztett leiratkozási, adatmódosítási, megerősítési és egyéb Webgalambos linkek hibásak lesznek!
Ezen túlmenően fontos a honlapra már kirakott feliratkozói űrlapokat lecserélni az újrageneráltakkal, mivel az abban szereplő hivatkozás is más lesz (vagy azok form tag-jének action paraméterében a hivatkozást módosítani). Ezen művelet kihagyása esetén nem lehetséges a feliratkozás a kihelyezett űrlapokon keresztül!
A telepítés során kiírt, illetve a telepítési útmutatóban is szereplő starter.php
fájl elérhetősége is megváltozik, tehát módosítani kell! Ezen művelet
kihagyása esetén nem történik meg a követő és időzített levelek
kiküldése!
http://www.webgalamb.hu/tudastar/?qa=idozitett-es-koveto-levelek-automatikus-kikuldesehez-szukseges-beallitasok
Fontos tudnivalók:
- a megváltozott elérhetőség végett a már korábban kiküldött hírlevelekbe elhelyezett leiratkozási illetve egyéb Webgalambos linkek nem fognak működni
- elképzelhető, hogy nem jelennek meg a már kiküldött levelekben Webgalamb által beillesztett képek
- a már kiküldött levelek statisztikáját nem tudja a szoftver rögzíteni
Az SPF rekord célja, hogy megakadályozza a spammereket, hogy a te e-mail címeidet jelöljék meg feladóként a kiküldött leveleikben. Az olvasók levelező rendszere lekérdezheti az SPF rekordból, hogy engedélyezett szerverről érkezik-e a levél.
Például, tegyük fel, hogy a te domain-ed (www.valami.hu) a 72.108.x.x IP című szervert használja a levelek kiküldésére. Készítened kell egy SPF rekordot, ami engedélyezi a 72.108.x.x IP című szervert, hogy a te domain-eddel leveleket küldjön. Amikor egy olvasó megkap egy üzenetet a valami@valami.hu címről, a levelező rendszere le tudja ellenőrizni a valami.hu SPF rekordját, hogy eldöntse, hogy valós-e a feladó. Ha az üzenet nem a 72.108.x.x szerverről érkezik, hanem valahonnan máshonnan, akkor az olvasó levelező rendszere tudni fogja, hogy nem engedélyezett helyről érkezett a levél, és SPAM-nek jelölheti.
Ha a domain-ednek nincs SPF rekordja, a címzettek levelező rendszere visszautasíthatja a leveleidet, mert nem tudják eldönteni, hogy engedélyezett szerverről érkezett-e a levél.
A szerver üzemeltetőjének:
SPF rekord készítése egy domain-hez:
Jelentkezz be a domain adminisztrációs felületre.
Keresd meg az oldalt, ahol be tudod állítani a DNS rekordokat.
Hozz létre egy új TXT rekordot, és írd bele a következőt:
- Ha a szerver összes mx és a rekordján beállított domain-hez engedélyezni akarod a levlek küldését:
v=spf1 a mx -all - Ha egy külső szervernek akarod engedélyezni, hogy levelet küldjön a domain-eddel:
v=spf1 ip4:72.108.x.x -all - Ha több szervernek akarod engedélyezni, többet is megadhatsz:
v=spf1 ip4:72.108.x.x ip4:73.108.x.x -all
A különböző szervereken különböző már meglévő beállítások lehetnek, ezért lehet, hogy a fent említett SPF beállítások nálad nem fognak működni. Azt, hogy pontosan nálad hogyan kell beállítani az SPF rekordot a szervert beállító szakembernek kell tudnia, de a legtöbb esetben a fentiek működni fognak.
http://www.webgalamb.hu/tudastar/?tudastar=sugoban-levo-linkmintak
http://www.webgalamb.hu/tudastar/?tudastar=a-webgalamb-eleresenek-megvaltoztatasa
www.honlapod.hu
volt beállítva de ezen már nem érhető el a Webgalamb, akkor ide állítsd be a honlapod.hu
-t. Figyelj a helyes írásmódra mert ha elírod nem fog működni!Tehát a minta link ahol az adatnak szerepelnie kell:
http://www.honlapcim.hu/valami.php
Ahhoz, hogy az ezen a linken elérhető php fájlnak át tudjuk adni az adatot, azt a linkhez hozzá kell fűznünk. Ez az e-mail címes példánál maradva kb így valósítható meg:
http://www.honlapcim.hu/valami.php?email={email}
Ebben az esetben minden levél címzettje a saját e-mail címét fogja a linken keresztül átadni a php fájlnak.
A php forráskódban (ami lehet, hogy csak sima HTML kódból áll), a szükséges helyekre az alábbi kód segítségével szúrhatod be a címzett e-mail címét:
<?php echo strip_tags(trim($_GET['email'])); ?>
Tehát a kód helyén ő már a böngészőben az email címet fogja látni. Ezt használhatod simán az oldal szövegezésében, de pl egy űrlapmező automatikus kitöltésére is. Ez utóbbi esetben az űrlapmező value értékéhez kell megadnod pl így:
<input type="email" name="email" value="<?php echo strip_tags(trim($_GET['email'])); ?>">
Fontos, hogy ez a megoldás le van egyszerüsítve és minimális védelmet tartalmaz az ártó szándékúak ellen, ezért pl űrlap esetén a feldolgozásnál gondoskodni kell a kapott értékek ellenőrzéséről.
A Webgalamb 6.0.3 frissítésétől tartalmazza a GDPR-al kapcsolatos opciókat
A frissítés több fontos módosítást tartalmaz, ezért kérlek mindenképp frissítsd le a Webgalambodat.
Beállíthatóvá vált, hogy a leiratkozás során a törlésre kerülő feliratkozó adatait a rendszer eltárolja-e. Ezt a beállítások menüpont, haladó beállítások szekciójában találod
Státuszmódosítási naplóban rögzítésre kerül a módosítást eszközlő IP címe is (ez az adott feliratkozó statisztikájában található)
Adatmódosítási napló a feliratkozó statisztikájában rögzíti, hogy a feliratkozó mikor módosította és milyen IP címről az adatait.
Adatvédelmi nyilatkoztatás menüpontot az extrák menüpontban felül találod. Ez alkalmas arra, hogy a korábbi feliratkozóktól utólagosan kérd a nyilatkozat elfogadását.
Feliratkozási mezőkhöz megjegyzés adható, amely opció a mezők szerkesztésekor a mező sorának végén lévő ikon segítségével érhető el, ez a megjegyzés megjelenik az űrlapon is, így kiválóan alkalmas az adatvédelmi nyilatkozat linkjének elhelyezésére az elfogadó checkbox mellett.